aktualnosci

KONKURS HISTORYCZNO - PLASTYCZNY PT.: "HISTORIA MALOWANA"

KONKURS HISTORYCZNO - PLASTYCZNY PT.:


 

 

 

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSOWEJ

KONKURS HISTORYCZNO - PLASTYCZNY PT.: "HISTORIA MALOWANA"

z dnia 29.05.2013 r.  

w celu podsumowania wyników prac konkursowych



I. Skład Komisji Konkursowej oceniającej prace z I, II i III kategorii:

1. Krystyna Tylczyńska – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie

2.Wioletta Kaźmierczak – nauczyciel historii w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie

3. Anna Gwizdek – instruktor w sekcji plastycznej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji

4. Monika Stegeman - nauczyciel plastyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie

5. Aleksander Tracz – nauczyciel historii w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie

 

II. Skład Komisji Konkursowej oceniającej prace z IV kategorii:

1. Anna Gwizdek – instruktor w sekcji plastycznej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji

2. Aleksander Tracz – nauczyciel historii w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie


III. Lista laureatów w poszczególnych kategoriach:  

1. W kategorii I – dzieci od 10 do 13 roku życia


I miejsce

TYTUŁ

Bitwa pod Wiedniem

AUTOR

Natalia Połomka

SZKOŁA

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu

OPIEKUN

Dorota Ruta- Zdanowicz

 

II miejsce

TYTUŁ

Konstytucja 3 Maja

AUTOR

Hanna Gołębiowska

SZKOŁA

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu

OPIEKUN

Dorota Ruta- Zdanowicz


III miejsce

TYTUŁ

Bolesław Chrobry

AUTOR

Alicja Pacak

SZKOŁA

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu

OPIEKUN

Dorota Ruta- Zdanowicz


Przyznanow 3 wyróżnienia:

Wyróżnienie

TYTUŁ

Bitwa pod Grunwaldem

AUTOR

Aneta Czepanis

SZKOŁA

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu

OPIEKUN

Dorota Ruta- Zdanowicz


Wyróżnienie

TYTUŁ

Mieszko I

AUTOR

Aleksandra Kaniowska

SZKOŁA

Zespół Szkół Samorządowych

Szkoła Podstawowa im. Wicentego Witosa w Krzeszycach

OPIEKUN

Agata Wyżga


Wyróżnienie

TYTUŁ

-------------------------

AUTOR

Martyna Musztyfaga

SZKOŁA

Zespół Szkół Samorządowych

Szkoła Podstawowa im. Wicentego Witosaw Krzeszycach

OPIEKUN

Agata Wyżga



2. Lista laureatów w II kategorii – młodzież od 14 do 16 roku życia

I miejsce

TYTUŁ

------------------------

AUTOR

Rafał Kleszcz

SZKOŁA

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Babimoście

OPIEKUN

Iwona Szuster


II miejsce egzekwo

TYTUŁ

Katyń

AUTOR

Julia Osika

SZKOŁA

Zespół Szkół Samorządowych

Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszycach

OPIEKUN

Agata Wyżga


II miejsce egzekwo

TYTUŁ

------------------------

AUTOR

Kamil Bubel

SZKOŁA

Ośrodek dla Dzieci i Młodzieży z Wadami Słuchu i Mowy im. Kornela Makuszyńskiego w Żarach

OPIEKUN

Agnieszka Godecka


III miejsce

TYTUŁ

Wakacje 1944

AUTOR

Bogna Nicałek

SZKOŁA

Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu

OPIEKUN

Ilona Wojciechowska


Przyznano 2 wyróżnienia:

Wyróżnienie

TYTUŁ

-----------------------

AUTOR

Marta Goik

SZKOŁA

Zespół Szkół

Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pszczewie

OPIEKUN

Agnieszka Koneczna


Wyróżnienie

TYTUŁ

Józef Piłsudski

AUTOR

Kacper Karg

SZKOŁA

Zespół Szkół Samorządowych

Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszycach

OPIEKUN

Agata Wyżga

 

3. Lista laureatów w III kategorii – młodzież od 17 do 19 roku życia

I miejsce

TYTUŁ

----------------------------

AUTOR

Małgorzata Rybak

SZKOŁA

Zespół Szkół w Strzelcach Krajeńskich

Liceum Ogólnokształcące im. Macieja Rataja

OPIEKUN

Wojciech Zieliński


II miejsce

TYTUŁ

-------------------------------

AUTOR

Maurycy Czarnecki

SZKOŁA

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Babimoście

OPIEKUN

Iwona Szuster


III miejsce

TYTUŁ

-------------------------------

AUTOR

Małgorzata Górecka

3. Lista laureat

Liceum Ogólnokształcące w Czerwieńsku

OPIEKUN

Anna Lipecka


Przyznano 3 wyróżnienia:

Wyróżnienie

TYTUŁ

------------------------------

AUTOR

Łukasz Kufel

SZKOŁA

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Babimoście

OPIEKUN

Iwona Szuster

 

Wyróżnienie

TYTUŁ

------------------------------------

AUTOR

Adrian Grabowski

SZKOŁA

Zespół Szkół Technicznych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Słubicach

OPIEKUN

Agnieszka Umińska  

 

Wyróżnienie

TYTUŁ

-------------------------

AUTOR

Anita Przytuła

SZKOŁA

Zespół Szkół w Strzelcach Krajeńskich

Liceum Ogólnokształcące im. Macieja Rataja

OPIEKUN

Wojciech Zieliński


4. Lista laureatów w IV kategorii- młodzież niepełnosprawna od 10 do 24 roku życia

I miejsce egzekwo

TYTUŁ

Jan III Sobieski

AUTOR

Mirosław Nadobnik

SZKOŁA

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie

OPIEKUN

Monika Stegeman


I miejsce egzekwo

TYTUŁ

Jan Matejko

AUTOR

Aneta Jakusik

SZKOŁA

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gubinie

OPIEKUN

Jadwiga Polewska


II miejsce egzekwo

TYTUŁ

------------------------

AUTOR

Ewelina Bańkowska

SZKOŁA

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świebodzinie

OPIEKUN

Ewa Szczepańska

 

II miejsce egzekwo

TYTUŁ

Powstanie poaństwa

AUTOR

Paulina Biedziuk

SZKOŁA

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gubinie

OPIEKUN

Jadwiga Polewska

 

III miejsce egzekwo

TYTUŁ

Kopernik

AUTOR

Patrycja Ratajczak

SZKOŁA

OREW dla Dzieci i Młodzieży z autytzmem

OPIEKUN

Agnieszka Ratajczak


III miejsce egzekwo

TYTUŁ

Kopernik

AUTOR

Iga Kurzawińska

SZKOŁA

OREW dla Dzieci i Młodzieży z autytzmem

OPIEKUN

Agnieszka Kurzawińska


Przyznano 3 wyróżnienia:

Wyróżnienie

TYTUŁ

Zygmunt III Waza

AUTOR

Estera Kłosińska

SZKOŁA

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie

OPIEKUN

Monika Stegeman


Wyróżnienie

TYTUŁ

------------------------

AUTOR

Dawid Bucki

SZKOŁA

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie

OPIEKUN

Monika Stegeman


Wyróżnienie specjalne

TYTUŁ

------------------------

AUTOR

Paulina Gąsiorowska

SZKOŁA

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulechowie

OPIEKUN

Beata Kossakowska


IV. Informacja dotycząca zawartości prac konkursowych.

Nadesłane prace były w większości zgodne z tematyką konkursu. Dotyczyły wydarzeń i postaci z historii Polski od średniowiecza do współczesności. Wiele prac charakteryzowało się wysokim poziomem umiejętności artystycznych ich autorów. Prace zostały wykonane różnorodnymi technikami: rysunek, akwarele, pastele colaż, wyklejanki z plasteliny, techniki mieszane.

 

V. Liczba uczestników konkursu.

W konkursie historyczno-plastycznym pt. "Historia malowana" wzięło udział 19 placówek oświatowych z województwa lubuskiego.  

Na konkurs wpłynęło 96 prac. Jedna nie była zgodna z tematyką. Wszystkie podlegały ocenie Komisji Konkursowej. Liczba prac w poszczególnych kategoriach :

I - dzieci od 10 do 13 roku życia - 25

II – młodzież od 14 do 16 roku życia - 15

III – młodzież od 17 do 19 roku życia - 10

IV - młodzież niepełnosprawna od 10 do 24 roku życia - 47


Na tym protokół zakończono:

Podpisy członków komisji:

1. Krystyna Tylczyńska  

2. Wioletta Kaźmierczak  

3. Anna Gwizdek  

4. Monika Stegeman  

5. Aleksander Tracz  


 

Sulęcin, dnia 29 maja 2013 r.

 

więcej w aktualnościach

wykonanie: www.stronydlaciebie.pl